Urugvaj pobijedio i ispao, Portugal i Južna Koreja idu u osminu finala Svjetskog prvenstva!

Nogometaši Portugala i Južne Koreje izborili su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru iz grupe H nakon što su danas odigrani susreti odlučujućeg, trećeg kola.

Na kraju smo vidjeli pravu dramu u kojoj Urugvaju nije bila dovoljna pobjeda protiv Gane 2:0. Urugvajcima ta pobjeda i četiri osvojena boda nisu bili dovoljni da prođu u osminu finala.

U 26. minuti Urugvaj dolazi u prednost pogotkom De Arrascaete, a isti igrač je šest minuta nakon toga postigao drugi pogodak za svoju reprezentaciju i tako im donio veliku prednost.

To je ujedno trebalo biti dovoljno Urugvaju za plasman u osminu finala a iako je Portugal vodio protiv Južne Koreje, u 90. minuti su primili gol i na kraju izgubili, pa je ova azijska reprezentacija zbog gol-razlike prošla dalje.

Portugal je poveo u šestoj minuti preko Horta, ali stvari na početak vraća Young-Gwon pogotkom u 27. minuti. Kada se činilo da će s tim rezultatom i završiti susret, odnosno da će Portugal i Urugvaj proći dalje, Chan-Hwang u 92. minuti zabija drugi gol za Južnu Koreju, donosi im preokret, pobjedu i prolazak u nokaut-fazu.