US OPEN: Nadal u finalu protiv razigranog Medvedeva!

Španjolski tenisač Rafael Nadal sinoć je u polufinalu US Opena došao do pobjede protiv Talijana Mattea Berrettinija rezultatom 7:6, 6:4, 6:1 za dva sata i 39 minuta igre.

U prvom setu gledali smo tie-break u kojem je Talijan vodio sa 6:4, imao dvije set lopte, no Španjolac je uspio dobiti četiri poena zaredom i tako osvojiti set.

U preostala dva seta Nadal nije imao problema s vlastitim servisom. U drugom je napravio jedan break, a u trećem čak tri za plasman u finale posljednjeg Grand Slam turnira sezone.

Nadal će se boriti za svoj 19. Grand Slam naslov, a četvrti na US Openu. Španjolcu će ovo biti 27. veliko finale.

Na drugoj strani stajat će mu sjajni Daniil Medvedev kojem je ovo četvrto finale u posljednja četiri odigrana turnira na ATP Touru. Nakon poraza u Washingtonu od Kyrgiosa i Montrealu, upravo od Nadala, Medvedev je slavio u Cincinnatiju protiv Goffina.

Sada će igrati za svoj prvi Grand Slam finale u karijeri. Meč je na rasporedu u nedjelju u 22 sata po srednjoeuropskom vremenu.