Utrka za titulu prvaka Engleske sve se više zahuktava, Arsenal u golijadi remizirao sa Liverpoolom na Anfieldu

Na kultnom Anfieldu večeras smo gledali fantastičan derbi između Arsenala i Liverpoola, a utakmica je na kraju završila podjelom bodova i rezultatom 2:2.

Arsenal je sjajno otvorio utakmicu i iz prve prilike stigao do vodstva. Igrao se osmi minut kada je Van Dijk loše reagovao i dodao loptu Martinelliju koji se odlično snalazi i trese mrežu domaćih za 1:0.

Nakon toga je i Liverpool zaigrao ofanzivnije te su imali neke šanse, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Kazna je stigla u 28. minutu kada Gabriel Jesus povećava na 2:0.

Konačno, ‘Redsi’ u 42. minutu preko Salaha smanjuju rezultatski minus. U nastavku mnogo bolja igra Kloppovih izabranika i neprepoznatljiva igra Arsenala. Domaćin je u 52. minutu imao priliku za poravnanje, no Salah promašuje penal.

Ipak, igrao se 87. minut kada rezervista Roberto Firmino glavom šalje loptu iza leđa Ramsdaleu za konačnih 2:2. Liverpool je do kraja pokušavao doći do sva tri boda, ali je na visini zadatka bio sjajni golman ‘Topnika’.

Arsenal je i dalje lider Premiershipa sa šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Manchester City. Također, treba istaći da tim Mikela Artete ima i utakmicu više i do kraja sezone nas sigurno čeka prava ludnica. Liverpool je osmi sa 44 boda.