UVIJEK POSEBAN: Messi na ČUDESAN način zabio 700. gol u karijeri!

Barcelona je na svom terenu remizirala 2:2 s madridskim Atleticom i tako izgubila korak s Real Madridom u utrci za naslovom prvaka La Lige.

Tri od četiri pogotka pala su iz penala, a jedini gol iz igre bio je autogol. Potez utakmice definitivno je pogodak Lionela Messija iz 50. minute utakmice.

Naime, Messi je ‘panenkom‘ matirao Oblaka i zabio 700. pogodak u karijeri, računajući nastupe za Barcelonu i Argentinu. Argentinac je tako svoj 700. pogodak u karijeri zabio imitacijom legendarnog trenutka s EURO-a 1976. godine.

Tada je Antonin Panenka u finalu EURO-a, u petoj seriji raspucavanja kaznenih udaraca, majstorski lagano podigao loptu s poda i hladnokrvno matirao velikog Seppa Maiera za trijumf Čehoslovačke i osvajanje naslova Starog kontinenta.

Messi je na gotovo identičan način, u vrlo važnom dvoboju za njegovu Barcelonu u utrci za obranu naslova, zabio ponajboljem golmanu svijetu.

No, ni to nije bilo dovoljno Barceloni da upiše pobjedu. Atletico je i drugi put izjednačio iz penala u 62. minuti utakmice.

Barcelona je remijem ostala drugoplasirana sa 70 osvojenih bodova, jednim manje od lidera Real Madrida koji ima utakmicu manje.