‘Užareno’ u vrhu Premiershipa, slavlje u Liverpoolu: Derbi na Etihadu završen bez pobjednika, City i Arsenal podijelili bodove

Derbi utakmica koju su na stadionu Etihad odigrali Manchester City i Arsenal završena je bez pobjednika, ali i bez postignutih pogodaka.

Itekako se očekivalo taktičko nadmudrivanje Pepa Guardiole i Mikela Artete, te se to upravo i dogodilo. Štaviše, nije viđeno ni mnogo prilika pred oba gola, pa su mreže mirovale do samog kraja.

Najveću šansu City je u prvom poluvremenu imao u 15. minutu. Tada je defanzivac Nathan Ake mogao postići pogodak, ali mu to nije dozvolio golman Raya.

Na otvaranju drugog poluvremena odlična prilika za Arsenal. Saka je probio po strani i poslao loptu za Jesusa, no Brazilac kasni na istu i City je mogao predahnuti.

Pokušavali su do kraja susreta još domaći preko Haalanda, odnosno gosti preko Trossarda. Međutim, stanje na semaforu je ostalo isto i konačan rezultat glasio je 0:0.

Svakako da se ovom remiju najviše raduje Liverpool koji je ostao lider Premiershipa. ‘Redsi’ su prvi sa 67 osvojenih bodova, Arsenal je drugi sa 65, a Manchester City treći sa 64 boda na svom kontu.