Vahid Halilhodžić: Želim japanizirati Nantes!

Vahid Halilodžić preporodio je Nantes koji je bio u rasulu zbog lošeg vođenja od strane Miguela Cardosa. Popularni Vaha izbavio je klub iz zone ispadanja i prekinuo glasine o ispadanju u drugu ligu.

Nantes je jedan od najtrofejnijih francuskih nogometnih klubova, a Halilhodžićev povratak u klub, u kojem se kao igrač od 1981. do 1986. godine proslavio i zaradio status igračke legende, obilježio je gostujući poraz od Bordeauxa (0:3).

Bordeaux? Bili smo u šoku! Već nakon sedme minute gubili smo s 0:2. Nikada mi se to nije dogodilo u trenerskoj karijeri. Pogledao sam oko sebe i pitao se: ‘Vahide, što se događa? Zašto si ovdje?’ Na poluvremenu smo gubili s 0:3. Svi su očekivali da ću galamiti u svlačionici“, započeo je popularni Vaha u razgovoru za France Football pa nastavio:

No, pokušao sam biti pozitivan. Igračima sam rekao: ‘Dečki, izgubit ćemo ovu utakmicu, ali nema veze. Pobijedit ćemo u sljedećoj utakmici. Sada je bitnije nešto drugo. Izgubili smo prvo poluvrijeme, ali remizirat ćemo u drugom poluvremenu!’ Tako je i bilo. Tako je sve krenulo“, otkrio je bh. trener.

Nakon Bordeauxa Nantes je pobijedio Toulouse (4:0), Amiens (2:1) i Guingamp (5:0) te remizirao su Rennesom (1:1), a u Liga kupu izbacio Montpellier.

Želim japanizirati klub! Unijeti dašak japanske kulture koja podrazumijeva rad, poštovanje, volju… Kako možete kasniti na trening, a primate visoku plaću!?“, poručio je bivši izbornik Japana.