Valencia u nesvakidašnjoj utakmici savladala Real Madrid

Nogometaši Valencije ubjedljivo su pobijedili Real Madrid na Mestalli rezultatom 4:1 u okviru 9. kola španske La Lige.

Početak nije ukazivao na takav ishod jer su Kraljevi poveli u 23. minuti sjajnim golom Benzeme. Valencia je ipak brzo uzvratilila i golom Solera iz penala u 35. minuti je poravnala na 1:1.

Do isteka prvog dijela, u 43. minuti Varane je postigao autogol za 2:1 i potpuni preokret domaćih.

Drugi penal za Valenciju dosuđen je u 54. minuti, a ponovo je Soler bio neumoljiv za 3:1. Već u 63. minuti sudija Manzano je po treći put pokazao na bijelu tačku u korist domaćih, a Soler je još jednom bio siguran za 4:1.

Do kraja susreta Real Madrid je pokušavao stići do pogodaka, ali nije uspio da izbjegne težak poraz kojim su pali na četvrtu poziciju sa 16. bodova. Valencia je sada devetoplasirana sa 11 bodova.