Van Dijk apsolutni heroj Liverpoola: ‘Redsi’ srušili Chelsea na Wembleyju i osvojili Carabao Cup

Danas smo u Londonu na kultnom Wembleyju gledali borbu za prvi ovosezonski trofej u klupskom nogometu na Otoku, te je odigrano finale između Chelseaja i Liverpoola u okviru Carabao Cupa, a bolji su bili ‘Redsi’ s minimalnih 1:0.

Luis Diaz je u prvom poluvremenu najčešće prijetio golu Petrovića, dok je na drugoj strani Cole Palmer bio poprilično konkretan. U 33. minutu Chelsea stiže i do pogotka, koji je pregledanjem VAR-a poništen zbog ofsajda Jacksona.

Gakpo se našao u izglednoj situaciji pred odlazak na odmor, ali nije uspio postići pogodak i rezultat prvog poluvremena ostao je onaj s početka utakmice.

Izuzetna borba u drugom dijelu igre, a ponajviše je ovo poluvrijeme obilježio nevjerovatno žestok start Caiceda na Gravenberchu, gdje Ekvadorac nije dobio ni žuti karton. Igrao se 63. minut kada je Van Dijku poništen pogodak, a razlog je ponovo bio ofsajd.

Na kraju se pristupilo produžecima. U prvom produžetku najbolju šansu imali su ‘Redsi’ preko Elliotta, no veznjak je slabo šutirao. Ipak, radost navijačima s Anfielda donosi Van Dijk pogotkom glavom u drugom produžetku, tačnije 118. minutu, vrijedan prvog trofeja.

Liverpool je tako osvojio Carabao Cup i svoj prvi ovosezonski trofej pobjedom nad Chelseajem, dok su sve to uspjeli boreći se sa ogromnim brojem povreda.