VAR ‘ukrao’ pobjedu Liverpoolu protiv Brightona u sudačkoj nadoknadi

Branitelj naslova Liverpool remizirao je 1:1 u gostima kod Brightonu u prvom susretu subotnjeg programa 10. kola engleske Premier lige.

Kloppovi izabranici poveli su u 60. minuti preko Dioga Jote, a u trećoj minuti sudačke nadoknade poravnao je Gross iz kaznenog udarca dosuđenog nakon intervencije VAR-a, koji je ‘Redsima‘ poništio i dva pogotka zbog ofsajda.

Brighton je od prve minute dobro stajao na terenu, a veliku šansu za vodstvo u 20. minuti propustio je Maupay koji je promašio penal. Liverpool je u 34. minuti zatresao mrežu.

Salah je dobio sjajnu loptu u prostor i matirao Ryana. Međutim, VAR je prosudio da je Salah bio u milimetarskom zaleđu pa je taj pogodak poništen.

U 60. minuti Liverpool ponovno trese mrežu, a ovaj put pogodak postiže Dioga Jota. Portugalac je preciznim udarcem sa sredine kaznenog prostora doveo svoj tim u vodstvo.

Mane je nakon toga postigao pogodak glavom, ali je naknadna provjera pokazala da je bio pola metra u ofsajdu. I onda, u trenucima kad je Liverpool trebao izdržati još pet minuta nadoknade, VAR je opet “izludio” Jurgena Kloppa.

Pregledom snimke sudac Attwell je odlučio po drugi put pokazati na kazneni udarac nakon spornog prekršaja Robertsona nad Welbeckom. Gross je bio precizan te donio veliki bod svojoj momčadi.

Liverpool je ovim remijem privremeno skočio na prvo mjesto tablice s 21 bodom, jednim više od Tottenhama. S druge strane, Brighton je s 10 osvojenih bodova ostao na 16. mjestu.