Varane prvi put u karijeri zabio dva pogotka i odveo Real do preokreta u Huesci

Real Madrid je sa 2:1 slavio na gostovanju u Huesci, gdje se u junaka Zidaneovog tima prometnuo francuski stoper Raphael Varane koji je prvi put u karijeri na jednoj utakmici zabio dva pogotka.

Huesca je povela pogotkom Galana 48. minuti, ali je Varane svojim prvim pogotkom u 55. minuti poravnao rezultat. U 84. minuti Varane je bio najspretniji nakon jednog odbijanca i po drugi put na susretu zatresao suparničku mrežu za konačnih 2:1.

Drugoplasirani Real je sada na 43 boda, sedam manje od lidera Atletica, dok je Huesca ostala na prikovana za dno La Lige sa 16 bodova.

U Valenciji su Levante i Granada podijelili bodove odigravši 2:2. Morales je zabio dva pogotka za Levante, a Kenedy (43) i Soldado (90+2) su pogađali za Granadu.

Tako je Granada ostala osma s tri boda više od devetoplasiranog Levantea.