Vardy Leicesteru donio pobjedu na Emiratesu, Arsenal se ispromašivao

Leicester je slavio na Emiratesu u sklopu 6. kola Premier lige protiv Arsenala rezultatom 1:0.

Topnici‘ su poveli već u petoj minuti preko Lacazettea, ali je isti poništen zbog zaleđa. Nastavio je Arsenal napadati i do kraja prvog dijela je imao još tri dobre šanse. Međutim, na kraju nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta.

Lisice‘ ni u drugom poluvremenu nisu ništa posebno pokazale, dok je domaćin nastavio napadati pa je Schmeichel morao spašavati svoj tim u nekoliko navrata.

Kazna za sve propuštene prilike stigla je deset minuta prije kraja utakmice. Under je sjajno povukao kontru pa asistirao Vardyju koji glavom trese mrežu za konačnih 1:0.

Leicester je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto, dok je Arsenal ostao deseti.