‘Vatreni’ kojeg smatraju nasljednikom Luke Modrića opravdava očekivanja odličnim partijama za Rennes

Lovro Majer je čovjek kojeg mnogi vide kao zamjenu za Luku Modrića u reprezentaciji Hrvatske, a svojim partijama u dresu Rennesa je “zaludio” Francusku.

23-godišnji veznjak je danas protiv Saint-Etiennea u okviru 17. kola Ligue 1 demonstrirao klasu i upisao tri asistencije u visokoj pobjedi Rennesa rezultatom 5:0.

Majer je prvu asistenciju upisao u 22. minutu susreta, a samo šest minuta mu je trebalo za drugu asistenciju. Oba puta njegove asistencije realizovao je Terrier. Treću asistenciju odlični veznjak upisuje u 48. minutu što je Terrier opet sproveo u pogodak.

‘Vatreni’ je ovaj susret završio ocjenom 9,1. Jedini bolje ocijenjen bio je Terrier koji je sve asistencije hrvatskog igrača sjajno realizovao postigavši hattrick.

Pored današnje utakmice, Majer je odličnu partiju pružio i u 13. kolu Ligue 1 protiv Lyona kada je Rennes slavio sa nevjerovatnih 4:1, a već se šuška o interesovanju francuskog gianta PSG-a za njegove usluge.

Rennes trenutno zauzima drugu poziciju na tabeli, odmah iza prvoplasiranog PSG-a koji ima čak 11 bodova više.