Važna pobjeda Arsenala na Selhurst Parku, razigrani Pepe zabio dva komada

Nogometaši Arsenala slavili su na Selhurst Parku u 37. kolu engleske Premier lige protiv Crystal Palacea rezultatom 3:1.

Premda je Arsenal u prvih 45 minuta imao inicijativu, izostale su prave šanse. Međutim, deset minuta prije odlaska na odmor Pepe je na dodavanje Tierneya doveo goste u vodstvo.

Domaći su u nastavku imali nekoliko opasnih napada pa su do potpuno zasluženog izjednačenja došli u 62. minuti pogotkom Bentekea.

Uslijedio je pritisak Arsenala, a inicijativa se isplatila u samoj završnici susreta. Martinelli je u prvoj minuti sudačke nadoknade donio Arsenalu vodstvo, a konačnih 1:3 postavio je večeras sjajni Pepe u 95. minuti.

Arsenal je ovom pobjedom preskočio Leeds i sada je na devetoj poziciji Premier lige. Za pozicijama koje vode u Europu sada zaostaje samo jedan bod uoči posljednjeg kola Premier lige.

Crystal Palace je ostao na 13. poziciji.