Večer preokreta u Ligi prvaka: Atletico i Shakhtar do važnih pobjeda nakon što su bili na koljenima

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su na svom terenu u 2. kolu Lige prvaka momčad Feyenoorda 3:2 te su tako ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni elitnog natjecanja.

Atletico se pošteno namučio da dođe do puno plijena. Prvi šok je uslijedio već u sedmoj minuti kada je Hermoso zatresao vlastitu mrežu, ali pet minuta kasnije Morata je vratio stvari na početak.

Novi “hladan tuš” za domaćine uslijedio je u 34. minuti kada je Hancko zabio drugi gol za Feyenoord, ali Atletico nije odustajao i u samoj završnici prvog dijela preko Griezmanna je došao do novog poravnanja.

Svega dvije minute igre u nastavku bile su potrebne Atleticu da potpuno preokrene rezultat u svoju korist, a strijelac je još jednom bio večeras sjajno raspoloženi Morata.

Atletico sada ima četiri boda iz dva odigrana kola, dok je Feyenoord ostao na tri. Lazio (jedan bod) i Celtic (bez bodova) svoj susret igraju kasnije večeras.

Shakhtar je u drugom dvoboju koji se igrao od 18:45 sati pobijedio Antwerp u gostima 3:2. Strijelci za domaćine bili su Muja i Balikwisha, dok su za ukrajinsku momčad pogađali dvostruki strijelac Sikan i Rakitskij.

Svakako treba spomenuti da je Antwerp imao prednost od 2:0 na poluvremenu, ali je na kraju izgubio 3:2 te da je Alderweireld u sedmoj minuti sudačke nadoknade promašio kazneni udarac za izjednačenje.

Shakhtar je tako stigao do prva tri boda u Ligi prvaka, dok je Antwerp još uvijek bez bodova nakon dva odigrana kola.