Večer remija: Manchester United poraza “spasio” tinejdžer, bez pobjednika u Lisabonu

Nogometaši Atletico Madrida i Manchester Uniteda u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka remizirali su 1:1.

Bio je to težak dvoboj kakvog su mnogi očekivali, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Već u sedmoj minuti vidjeli smo prvi pogodak. Lodi je lijepo ubacio, a Joao Felix je glavom loptu zakucao u mrežu Uniteda.

Atletico je nakon postignutog pogotka potpuno kontrolirao utakmicu. Veliku priliku propustio je Lodi u 34. minuti da donese Madriđanima dva pogotka prednosti.

U posljednjoj minuti prvog dijela čudo je spasilo United. Vrsaljko je bio “zaboravljen” na drugoj stativi, ali je pogodio prečku. Rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

Nakon sadržajnog prvog, uslijedilo je dosta skromnije drugo poluvrijeme. U 75. minuti vidjeli smo priliku za Atletico. Kondogbia je snažno šutirao s distance, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

Ronaldo je zaprijetio iz slobodnog udarca u 80. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Sljedeći napad donio je veliku radost gostiju iz Engleske. Tinejdžer Anthony Elanga je ušao u igru i postigao svoj prvijenac u Ligi prvaka.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao tako da je ostalo 1:1.

Nogometaši Benfice i Ajaxa remizirali su na stadionu Da Luz u Lisabonu odigravši 2:2. Odluka o putniku u četvrtfinale tako će pasti nakon uzvrata koji se igra u Amsterdamu.

Ajax je poveo već u 18. minuti. Mazraoui je probio po desnoj strani i uputio centaršut, a loptu je dočekao Tadić i sjajnim volej udarcem zatresao mrežu domaćina.

Ekspresno Benfica probudila budući da je već u 26. minuti stigla do izjednačenja. Hallera je pogodila lopta te tako promijenila smjer i završila u Ajaxovoj mreži.

Ipak, napadač Ajaxa se iskupio svega tri minute kasnije. Ispratio je centaršut i uputio udarac koji domaći golman sjajno brani, ali Haller prvi dolazi do odbijene lopte i posprema je u mrežu za novu prednost gostiju.

Prvu veliku šansu u nastavku propustili su domaći kada je Nunez bio neprecizan. Nakon toga su obje ekipe tražile po kazneni udarac, ali je sudac Vinčiću obje situacija procijenio da su bili čisti startovi.

Ipak, u 72. minuti Benfica dolazi do svog drugog pogotka kada je Yaremchuk glavom zatresao mrežu gostiju. Do kraja susreta više nije bilo uzbuđenja pa samim tim i pogodaka.