Večer za pamćenje na Old Traffordu: Manchester United utrpao ‘devetku’ Southamptonu

Nogometaši Manchester Uniteda u 22. kolu su engleske Premier lige na Old Traffordu deklasirali Southampton sa 9:0.

Gosti su već u 2. minuti ostali s igračem manje kada je Jankewitz zbog neopreznog starta na koljeno McTominaya dobio direktan crveni karton.

United je majstorski iskoristio igrača više te sa četiri gola već u prvom dijelu riješio sve dileme oko pobjednika. Prvi pogodak zabio je Wan-Bissaka (18), na 2:0 povisio je Rashford (25), nakon toga je Bednarek (34-ag) pogodio vlastitu mrežu, a za 4:0 zabio je Cavani (39).

Na 5:0 u nastavku povisio je Martial (69), samo dvije minute kasnije mrežu gostiju zatresao je i McTominay (71) te se taj rezultat nije mijenjao sve do zadnjih osam minuta.

U 85. minuti Bednarek ju svom šesnaestercu srušio Martiala, a sudac Dean je nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu točku te isključio i nesretnog Bednareka.

Bruno Fernandes (87-p) je s jedanaest metara pogodio za 7:0 da bi do kraja utakmice United s dva igrača više zabio još dva pogotka preko Martiala (90) i Jamesa (90+3).

Drugoplasirani United sada ima 44 boda iz 22 utakmice, dok je City, koji će u srijedu odmjeriti snage s Burnleyem, do istog broja bodova stigao iz 20 utakmica.

Southampton je na 12. poziciji sa 29 bodova.