Veličanstveni Ronaldo ponovo spašavao United od blamaže, Arsenal nastavio prosipati zlatna vrijedne bodove

Nogometaši Manchester Uniteda savladali su Norwich u sklopu 33. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:2.

Domaćin je od prvog sudijskog zvižduka igra ležerno, što će se kasnije ispostaviti kao velika greška budući da je Norwich imao ozbiljne namjere.

Ronaldo je u vodstvo doveo svoj tim nakon velike greške u odbrani gostiju, a u 32. minutu je stigao i do drugog pogotka.

Ležeran pristup Norwich je kaznio u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada mrežu De Gee pogađa Dowell na asistenciju Pukkija.

Već u 52. minuti, gosti stižu do proravnjanja, a akteri kod prvog gola samo su zamijenili uglove za uzbudljiv nastavak susreta na Old Traffordu.

Jalove napade i blamažu Uniteda spasio je veličanstveni Ronaldo hat-trickom kojeg je kompletirao slobodnjakom u 76. minutu.

Manchester United je sa ova tri boda došao do cifre od 54 i sada su na tri boda zaostatka za Tottenhamom koji je četvrti na tabeli.

Poziciju ispod Uniteda nalazi se Arsenal koji je danas ponovo prosuo zlatna vrijedne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Od ‘Topnika’ je na St. Mary’s stadionu bio bolji Southampton golom Bednareka iz 44. minuta.

Watford je poražen od Brentforda rezultatom 2:1, dok je Brighton šokirao Tottenham trijumfom 1:0.