Velika bruka Newcastle Uniteda u Londonu, Tottenham “prohujao” kroz ‘Svrake’ i ostavio im “petardu” u mreži

Nogometaši Tottenhama su u okviru 31. kola engleskog Premiershipa ugostili Newcastle United, te trijumfovali sa velikih 5:1.

‘Spursi’ su odigrali zaista spektakularan meč i na kraju došli do potpuno zaslužene pobjede protiv gostiju koji u posljednje vrijeme ponovo igraju poprilično slabo.

No, Newcastle je prvi stigao do vodstva. Fabian Schar je u 39. minutu pogodio za 1:0, ali je radost gostiju trajala veoma kratko. Samo četiri minuta kasnije ‘Spursi’ su stigli do poravnanja preko Bena Daviesa, a konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 1:1.

Nastavak susreta u Londonu donio je apsolutnu dominaciju domaćih, koji su potpuno razmontirali protivnika.

Matt Doherty je u 48. minutu pogodio za 2:1 poslije sjajne asistencije Kanea, da bi šest minuta kasnije Son povećao na 3:1. Sve dileme oko pobjednika riješene su u 63. minutu kada je Emerson Royal postigao četvrti pogodak Tottenhama.

“Tačku na i” za konačnih 5:1 stavio je Steven Bergwijn u 83. minutu, i to samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Tottenham se tako našao na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 54 osvojena boda, dok Newcastle United zastupa 15. mjesto sa 31 bodom.