Velika drama: VAR “napatio” domaćina u Torinu, Juve ipak slavio protiv Verone i preuzeo vrh Serie A

Juventus je u 10. kolu italijanske Serie A u Torinu dočekao ekipu Verone, a na kraju je ova utakmica okončana pobjedom domaćina rezultatom 1:0.

Nakon trijumfa nad Milanom u prošlom kolu, očekivalo se da će ‘Stara dama’ večeras u Torinu lagano savladati Veronu, ali to se nije dogodilo tako lako. Ipak, u 96. minutu Cambiaso je uspio donijeti sva tri boda velikanu Italije.

Dobro je Juve ušao u meč i već u 13. minutu postigao pogodak. Međutim, VAR je utvrdio da je Moise Keanu, vjerovali ili ne, krampon bio u ofsajdu i pogodak je poništen.

Nikako juventus nije mogao da probije bunker gostujućeg tima. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, pa je u nastavku Massimiliano Allegri krenuo na sve ili ništa.

U 53. minutu susreta Kean ponovo pogađa mrežu gola protivnika. No, VAR u glavnoj ulozi i ovog puta, pogodak je poništen zbog prekršaja u začetku akcije. Pored svega, u posljednjim trenucima utakmice na pravom mjestu u jednoj akciji se našao Cambiaso i zabio za konačnih 1:0.

Juventus je sa ova tri boda preuzeo vrh tabele Serie A s 23 osvojena boda. Verona je tek 16. sa samo osam bodova na svom kontu, ali je pokazala da zna biti itekako nezgodan rival.