Velika pobjeda: Bruno Petković razbio Ballkani na Maksimiru za novo evropsko proljeće Dinama

Dinamo je večeras u posljednjem kolu grupne faze Konferencijske lige ugostio ekipu Ballkanija, te slavio sa uvjerljivih 3:0 i tako osigurao nokaut fazu ovog takmičenja.

Dinamo ove sezone ne blista kao u prethodnim, dosta se namučio u ne posebno jakoj grupi, ali je večeras na Maksimiru visokih 3:0 bilo dovoljno za šesnaestinu finala Konferencijske lige, dok će vodeći Plzen sa svih šest pobjeda igrati osminu finala.

Ballkani se dobro držao u Zagrebu sve do 69. minuta, kada Perić pogađa za vodstvo domaćina, a samo tri minuta kasnije upravo Perić asistira za Brunu Petkovića koji povisuje na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Petković sa penala u 77. minutu i definitivno je on zvijezda večeri u prijestolnici Hrvatske.

U ovom terminu od 21 sat odigrani su još neki susreti. Zorya je razbila islandski Breidablik sa 4:0, dok je Olimpija u Bratislavi nadigrala Slovan sa 2:1 i to sa igračem manje. Lille se mučio sa Klaksvikom, ali je ipak dobio rezultatom 3:0 i uz pomoć dva crvena kartona za protivnika.

Club Brugge je sa 3:1 pobijedio Bodo Glimt. Maccabi Tel Aviv je bio bolji od Genta također sa 3:1, a Bešiktaš je u Švicarskoj slavio protiv Lugana rezultatom 2:0. S druge strane, duel Plzena i Astane završen je konačnim rezultatom 3:0 u korist domaćina.