Velikan nastavio sa sjajnim rezultatima: Juventus teškom mukom pobijedio Udinese i približio se lideru Napoliju

Nogometaši Juventusa su u okviru 17. kola talijanske Serie A savladali ekipu Udinesea rezultatom 1:0 na domaćem terenu.

‘Stara dama’ je protiv Udinesea nastavila niz pobjeda. Stigli su do osmog trijumfa bez primljenog pogotka i jurišaju prema vrhu tabele.

Prijetio je Juve od početka susreta i u prvom poluvremenu, najviše preko Keana, ali je rezultat ostao 0:0. S druge strane, Wallace je prijetio za goste, ali bezuspješno.

U nastavku također dobra utakmica i nekoliko šansi, Kostić i Kean su promašivali. Ipak, u 86. minutu Federico Chiesa je odlično izbjegao ofsajd i asistirao za Danila koji pogađa i postavlja konačnih 1:0.

Sada se Juventus nalazi na velikom drugom mjestu Serie A sa 37 osvojenih bodova, imaju četiri manje od lidera Napolija i možemo slobodno reći da su se uključili u borbu za titulu. S druge strane, Udinese je osmi sa 25 bodova na svom kontu.