Veliki derbi francuskog nogometa: PSG sa igračem manje svejedno nezaustavljiv za Marseille na Velodromeu!

Nogometaši PSG-a savladali su ekipu Marseillea na gostujućem terenu sa ubjedljivih 2:0 u velikom derbiju francuskog nogometa koji se odigrao u okviru 27. kola Ligue 1.

Gosti iz Pariza su do pobjede stigli iako su od 40. minuta susreta igrali sa igračem manje zbog isključenja štopera Beralda, te po ko zna koji put pokazali da su nivo iznad drugih timova u Francuskoj.

PSG je bolje djelovao u prvom poluvremenu, a imali su i dvije dobre šanse preko Dembelea i Ruiza. No, stvari su se za gostujući tim zakomplikovale u trenutku kada je jedan od nogometaša dobio crveni karton. Barem se tako činilo.

Svejedno izabranici Luisa Enriquea do prvog pogotka dolaze u 53. minutu nakon sjajne akcije i duplog pasa Dembelea i Vitinhe. Portugalac je bio taj koji je zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Uspio je Veretout da pogodi za poravnanje na isteku jednog sata igre, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda u kojem je jedan igrač Marseillea zasmetao Donnarummi da interveniše. Situacija o kojoj će se definitivno pričati.

Umjesto poravnanja, navijači tima sa Velodromea doživjeli su novi šok u 85. minutu. Goncalo Ramos je udvostručio prednost PSG-a i riješio pitanje pobjednika.

PSG na liderskoj poziciji Ligue 1 ima 62 osvojena boda i čak 12 bodova više od drugoplasiranog Bresta. S druge strane, Marseille je sedmi sa 39 bodova.