Veliki jubilej Cristiana Ronalda, Fracuska i Hrvatska reprizirali finale Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Francuske pobijedila je u Parizu u spektakularnoj utakmici drugog kola Lige nacija selekciju Hrvatske rezultatom 4:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 16. minuti su došli u vodstvo. Lovren je nakon kornera krasno okrenuo Hernandeza i sjajnim udarcem zabio u drugi ugao. Ipak, prije odlaska na odmor Francuzi su uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat.

Prvo je u 43. minuti viđena krasna akcija Francuza koju je u gol krunisao Griezmann s pet metara. Mendy je krenuo prema sredini i uputio loptu prema Martialu, a onda je poslao loptu u peterac za Griezmanna koji je to bez problema pogodio.

U prvoj minuti nadokande Martial je zabio nakon što je kombinovao s Ben Yedderom koji je fantastično prizemno ubacio. Lopta se odbila od stative pa od Livakovićeve glave i ušla mrežu.

Baš kao što su u prvom, Hrvati postižu gol brzo nakon što se krenulo s centra i u drugom dijelu. Kovačić je jednom loptom razbio odbranu Francuske, a Brekalo okružen dvojicom protivnika uspio je na kraju zavuči loptu iza leđa Llorisa.

Deset minuta kasnije Francuska je opet povela. Nakon kornera je sam ostao Upamecano i sa šest metara zakucao za 3:2.

U 76. minuti je pitanje pobjednika bilo rješeno nakon penala za Francusku. Griezmann je pucao, Brozovića lopta pogodila u ruku, a potom je Giroud mirno pogodio za konačnih 4:2.

U ligi A svoje su utakmice još odigrali i Belgija koja je sa 5:1 savladala Island. Danska je osvojila ogroman bod protiv Engleske odigravši 0:0.

Veliki jubilej ostvario je Cristiano Ronaldo koji je večeras postigao 100. pogodak u trijumfu Portugala nad Švedskom rezultatom 2:0.

Portugalac je tako postao prvi nogometaš koji na evropskom tlu došao do ovog dostignuća, a zabijao je 41. državi protiv koje je igrao.