Veliki kiks Andalužana u ključnim momentima: Hrabri Alaves na svom terenu otkinuo bodove nemoćnoj Sevilli

Nogometaši Alavesa uspjeli su u okviru 27. kola španske La Lige na svom terenu remizirati sa ekipom Seville (0:0).

U prvom dijelu gosti su imali dosta veći posjed lopte i terensku inicijativu, ali nisu uputili niti jedan udarac ka golu Alavesa. Jedini ozbiljan pokušaj imali su domaćini u 13. minutu susreta. Pokušaj Luisa Rioje sjajno je odbranio Bono.

Sevilla je konkretnije započela drugo poluvrijeme. Ocampos se našao u izglednoj šansi nakon samo sedam minuta igre, ali je bio neprecizan.

Najveću priliku na utakmici vidjeli smo pred sami finiš. Defanzivac andaluzijskog kluba Kounde je probio po desnoj strani i centrirao, loše je reagovao golman Alavesa, no niko od gostujućih napadača nije uspio doći do lopte i ubaciti je u mrežu.

Sevilla sada ima zaostatak od pet bodova za liderom Real Madridom, a imaju i utakmicu više. Alaves je na 18. mjestu sa 22 boda i on nastavlja grčevitu borbu za opstanak u La Ligi.