Veliki kiks izabranika Pepa Guardiole: Manchester City remizirao kod Southamptona

Ekipa Manchester Cityja je u okviru 23. kola Premiershipa gostovala kod Southamptona, a susret je završio podjelom bodova (1:1).

Već u sedmom minutu susreta uslijedio je šok za izabranike Pepa Guardiole. Nathan Redmond je loptu proslijedio do Kyle Walker-Petersa koji mirno šalje loptu u mrežu ‘Građana’.

Do kraja prvog poluvremena bilo je šansi na obje strane, a konkretniji su bili iz Manchester Cityja. No, rezultat na kraju prvog dijela glasio je 1:0.

U drugih 45 minuta Manchester City je nastavio vršiti pritisak, a do izjednačenja su došli u 65. minutu. Tada je nakon centaršuta De Bruynea loptu u mrežu pospremio Aymeric Laporte.

Vrijedi napomenuti da je na ovom duelu u mnogo navrata korištena VAR tehnologija, a konačan rezultat bio je 1:1.

Manchester City se i nakon ovog kiksa nalazi na liderskoj poziciji Premiershipa sa 12 bodova više od drugoplasiranog Liverpoola. Southampton je na 12. mjestu sa 25 osvojenih bodova.