Veliki korak prema Scudettu: Inter ‘razmontirao’ Milan u gradskom derbiju

Nogometaši Intera slavili su u gradskom derbiju protiv Milana sa 3:0 i napravili veliki korak prema osvajanju naslova prvaka Italije.

Već u 5. minuti Lautaro Martinez je pogodio glavom za vodstvo Intera nakon sjajnog prodora Romelua Lukakua.

Milan je zaprijetio na početku drugog dijela kada je dvije šanse propustio Zlatan Ibrahimović, a jednu Sandro Tonali. Odnosno, Samir Handanović je maestralno intervenirao.

U 57. minuti te Milanove promašaje je kaznio Lautaro svojim drugim pogotkom na utakmici. Christian Eriksen poslao je majstorski pas prema Ivanu Perišiću, a Hrvat je ubacio u peterac za Argentinca koji još jednom matirao Gigija Donnarummu.

U 66. minuti Lukaku je nakon fantastične individualne akcije postavio konačnih 3:0. Primio je loptu na sredini terena, a ispred njega se nalazila zadnja linija Milana. No, Belgijanac se hrabro sjurio prema golu i u punom sprintu šutirao s ruba kaznenog prostora i pogodio za veliko slavlje Intera.

Prvoplasirani Inter je ovom pobjedom povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Milan na četiri boda koja bi im mogla biti presudna u borbi za Scudetto koji čekaju 11 godina.