VELIKI LUKA! Modrić genijalnim potezom na penalima ‘odlučio’ meč protiv Cityja i odveo Real u polufinale?

180424Modrić

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić sinoć se nije posebno proslavio na Etihadu jer je promašio svoj penal u raspucavanju u okršaju Manchester Cityja i Real Madrida, ali je izveo nešto čudesno.

Naime, Real Madrid se uspio plasirati u polufinale Lige prvaka iako su mnogi već vidjeli Manchester City na tom mjestu. No, ‘Kraljevi’ su po ko zna koji put pokazali da ih se baš nikada ne smije otpisati.

Poslije 120 minuta nogometa i rezultata 1:1 na Etihadu se pristupilo penalima. Prvi penal je za City zabio Alvarez, a zatim svoju priliku nije iskoristio Modrić, kojeg je Ederson odlično pročitao i odbranio njegov udarac.

Međutim, legendarni Hrvat je na kraju postao junak Madriđana jer su mnogi uvjereni da je upravo potez nekadašnje zvijezde Dinama bio presudan da se situacija okrene u korist lidera La Lige.

Radi se o tome da je Modrić nakon promašenog penala loptu koja se odbila do njega ispucao daleko na tribine Etihada, što je Bernarda Silvu očito poremetilo. Čekalo se više od minutu da Portugalac dobije loptu kako bi mogao izvesti penal, a onda je njegov udarac odbranio Lunin.

Sve što se dogodilo narušilo je Silvin fokus i uzrokovalo da veznjak izvede očajan penal, mišljenje je javnosti. Tako su Luku Modrića na društvenim mrežama opet proglasili jednim od najvećih ikada uz kompliment da ima IQ 1000 kada je nogomet u pitanju.