VELIKI TRIJUMF NERAZZURRA: Inter pobjedom u Lisabonu zakoračio u polufinale Lige prvaka

Inter je slavio u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka na gostovanju kod Benfice sa 2:0 i tako stekao veliku prednost uoči uzvrata koji se igra za osam dana.

Dvoboj su bolje otvorili raspoloženi domaćini, koji su prepuni samopouzdanja zbog sjajnih igara u Ligi prvaka ove sezone

Veliku su priliku propustili u 16. minuti kada je Rafa Silva imao sjajnu šansu. Volej pokušaj Portugalca je na maestralan način zaustavio golman Onana.

Nakon toga razina igre je naglo opala. Igralo se većinom na sredini terena, a do kraja prvih 45 minuta Inter je uzvratio preko Acerbija koji je silovito šutirao iz velike udaljenosti, ali lopta je otišla malo iznad grede.

Početkom nastavka Inter je poveo. Sjajan ubačaj Bastonija, fantastično skače Barella i u stilu vrhunskih napadača pogađa gol Benfice za veliko slavlje gostujućih navijača.

Samo šest minuta kasnije Rafa Silva se još jednom našao u obećavajućoj poziciji, ali opet mu je nedostajalo preciznosti.

Inter je u nastavku sjajnom igrom u defenzivi zaustavio sve prilaze svom golu i lisabonskoj ekipi do kraja susreta nije dozvolio da ga ozbiljnije ugrozi.

Do kraja su zabili još jedan gol preko Lukakua koji je iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom u šesnaestercu Joaa Maria u 82. minuti.

Do kraja je ostalo 2:0 uoči uzvrata koji se igra 19. aprila na Giuseppe Meazzi u Milanu.