Veliki udarac za Xavijevu Barcelonu i prolaz Frankfurta, West Ham siguran protiv Lyona u Francuskoj za polufinale Europa lige

Eintracht iz Frankfurta se plasirao u polufinale Europa lige nakon što je večeras na Nou Campu osramotio Barcelonu trijumfom od 3:2 (4:3).

Gosti su odlično otvorili meč i već u četvrtoj minuti došli do vodstva. Eric Garcia je skrivio penal, a Filip Kostić zabio za 1:0.

Igrao se 36. minut utakmice kada smo imali priliku vidjeti spektakularan pogodak. Rafael Borre je raspalio projektil sa 25 metara i matirao Ter Stegena za 2:0 i veliki šok. Takvim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku nije bilo promjene rezultata sve do 76. minuta, kada je Filip Kostić precizno šutirao i pogodio za nevjerovatnih 3:0. Xavijevi izabranici stigli su do dva “počasna” pogotka do kraja. Prvo se u strijelce upisao Busquets u 90. minutu, a zatim je s penala u 100. minutu zabio Depay.

U drugom susretu ovog termina sastali su se West Ham i Lyon u Francuskoj, a ‘Čekićari’ su prošli u polufinale sa ukupnih 4:1.

Dawson i Rice su pogađali za goste u završnici prvog poluvremena, da bi u 48. minutu Jarrod Bowen pogodio za konačnih 3:0 i tako završio posao.

Tako će se West Ham u polufinalu Europa lige sastati sa Eintracht Frankfurtom u veoma uzbudljivoj utakmici.