Veliko iznenađenje na otvaranju 12. kola Bundeslige: Augsburg šokirao Bayern

Nogometaši Augsburga postali su druga ekipa koja je ove sezone uspjela pobijediti Bayern u Bundesligi nadigravši Bavarce sa 2:1 (2:1) u prvoj utakmici 12. kola odigranoj na SGL Areni.

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su sredinom prvog dijela šokirali goste iz Münchena i s dva brza pogotka stigli do velike prednosti.

Prvo je u 23. minuti Mads Pedersen zabio za 1:0, a samo 13 minuta kasnije Andre Hahn glavom matira Manuela Neuera za vodstvo Augsburga 2:0.

Bavarci su nakon toga svim silama krenuli prema golu domaćih, a to im se isplatilo u 38. minuti kada je Robert Lewandowski zabio za 2:1. S tim rezultatom se ujedno i otišlo na predah.

Bayern je do izjednačenja mogao doći u 50. minuti kada je Lewandowski iz vrlo dobre pozicije šutirao preko gola, da bi u 74. minuti Alphonso Davies šutirao tik pored gola.

Gosti su do kraja susreta napadali i na sve načine pokušavali izjednačiti, ali u tome nisu uspjeli i Augsburg im je nanio drugi poraz u ovoj sezoni. Ranije ih je, podsjećamo, nadigrao Eintracht.

Unatoč neočekivanom porazu, Bayern će sigurno ostati vodeća ekipa Bundeslige jer trenutno ima 28 bodova, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund.

Zahvaljujući velikoj pobjedi protiv aktualnog prvaka, Augsburg je pobjegao iz zone ispadanja i trenutno drži 15. mjesto sa 12 bodova.