Veliko iznenađenje u Bergamu! Hrabri Cagliari savladao desetkovanu Atalantu

Ekipa Cagliarija je u okviru 24. kola Serie A iznenadila momčad Atalante i slavila rezultatom 2:1.

U prvih 45 minuta nije bilo mnogo šansi i atraktivne igre. Vrijedi spomenuti samo onu kada je Ruslan Malinovsky primio loptu na rubu šesnaesterca i upito dobar udarac, ali je Cragno sjajno odbranio.

Već nakon pet minuta igre u drugom dijelu momčad Cagliarija dolazi do vodstva. Gaston Pereiro je sjajno ispratio savršen centaršut Henriquea Dalberta i pogodio za 1:0.

Pogodak se provjeravao putem VAR-a, a nakon provjere je priznat. Igrao se 52. minut kada igrač tima iz Bergama Juan Musso dobija crveni karton. Sudac Alessandro Prontera nije imao dilemu.

U 64. minutu stiže poravnanje. Jose Luis Palomino je prvi stigao na odbijanac i odlično glavom zatresao mrežu gostiju. Slavlje domaćih nije drugo trajalo jer je poslije samo četiri minuta Gaston Pereiro postigao svoj drugi pogodak. Susret se završio rezultatom 2:1.

Atalanta se ovim porazom našla četvrtoj poziciji Serie A sa 43 osvojena boda, dok je Cagliari na 16. mjestu sa svega 20 bodova.