Veliko slavlje na Wembleyju: Engleska izbacila Njemačku i plasirala se u četvrtfinale Eura

Reprezentacija Engleske plasirala se preko Njemačke u četvrtfinale Europskog prvenstva.

Englezi su zasluženo pobijedili Njemačku sa 2:0 u utakmici osmine finala Eura igranoj na stadionu Wembley u Londonu. Strijelci za Englesku bili su Raheem Sterling u 75. i Harry Kane u 86. minuti.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a najveću priliku propustili su domaćini. Lopta se na petercu odbila do Kanea koji je prevario Neuera i krenuo u stranu. Međutim, nije najbrže reagirao i Hummels je stigao spasiti čisti pogodak.

Susret na Wembleyju bio je jako čvrsta i sve je ukazivalo da bi mogli gledati produžetke, ali u 75. minuti Engleska je došla do vodećeg gola.

Kane je započeo akciju u kojoj je dodao za Grealisha. Ovaj je proigrao Shawa koji je poslao loptu na vrh peterca, a tamo se našao Sterling koji je iz blizine matirao Neuera za 1:0 i veliko slavlje na Wembleyju.

Njemačka je do kraja uzalud pokušavala doći do pogotka i produžetaka, a najveću priliku imali su u 81. minuti kada se Muller našao oči u oči s Pickfordom, ali je šutirao tik pored stative i postao tragičar utakmice.

Kazna je uslijedila u 85. minuti kada je nakon slične akcije kao kod prvog gola, Grealish s lijeve strane asistirao usamljenom Kaneu kojem nije bilo teško potvrditi veliku pobjedu Engleske.

U četvrtfinalu će Engleska igrati protiv boljeg iz susreta Švedske i Ukrajine koje igraju u 21 sat u Glasgowu.