Vels odnosi veliki bod iz Splita, Španija surovo kaznila promašaje Norveške

Nogometna reprezentacija Hrvatske je u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo remizirala sa Velsom rezultatom 1:1.

‘Vatreni’ su od početka preuzeli inicijativu i pokazali zbog čega su apsolutni favoriti u večerašnjem okršaju.

Nizale su se prilike i poluprilike pred Wardom, a mreža se zatresla u 28. minuti.

Andrej Kramarić je nakon sretnog slaloma došao u sjajnu poziciju za udarac, što je maksimalno iskoristio da na efektan način postigne novi pogodak u državnom dresu.

No, pravi šok za domaćine uslijedio je u samom finišu susreta kada nakon prekida Mepham prebacuje loptu glavom na drugu stativu gdje je loptu u mrežu pospremio Broadhead.

Hrvatska zauzima treću poziciju grupe D iza Velsa i Turske koja jedina u ovoj grupi ima tri osvojena boda.

Trijumf je u prvom kolu zabilježila, pomalo neočekivano, Španija u duelu protiv Norveške visokim rezultatom 3:0.

Prvi pogodak na susretu postigao je Dani Olmo u 13. minuti na dodavanje Baldea.

Norveška je u nastavku zaigrala konkretnije, ali nije realizovala svoje prilike, što je surovo kažnjeno.

Joselu je u razmaku od samo minut postigao svoja prva dva gola za Španiju i tako u finišu povtrdio veliki trijumf.

U grupi A, Španija je prvoplasirana sa tri boda, koliko ima i Škotska. Norveška je četvrta bez bodova.