Venezia namučila Inter na Meazzi: Džeko u finišu spasio ‘Nerazzurre’ i donio vrlo bitnu pobjedu

Momčad Intera je u okviru 23. kola Serie A savladala ekipu Venezije na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Igrao se 19. minut susreta kada je na asistenciju Ampadua mrežu Intera pogodio Thomas Henry za vodstvo Venezije.

Tek u 40. minutu ‘Nerazzurri’ su stigli do izjednačenja. Nicolo Barella se zadesio na pravom mjestu nakon odbitka i pospremio loptu u mrežu gostiju. Konačan rezultat prvog dijela glasio je 1:1.

U drugom poluvremenu Inter se borio da stigne do šansi, no nedostajala je efikasnost i rezultat je sve do 90. minuta glasio 1:1.

U 90. minutu susreta Edin Džeko na asistenciju Dumfriesa fantastično cilja glavom i pogađa za pobjedu svog tima. Konačan rezultat susreta bio je 2:1.

Inter je ovom pobjedom ostao na liderskoj poziciji Serie A sa 53 osvojena boda, dok Venezia zastupa 17. mjesto sa svega 18 bodova na svom kontu.