Verstappen pomeo konkurenciju, Mercedes napokon dobiva pravog rivala?

Vozač Red Bulla Max Verstappen bio je najbrži na posljednjem testiranju uoči početka nove sezone Svjetskog prvenstva Formule 1.

Verstappen je ostvario rezultat od 1:28,960 minuta i to je najbolje vrijeme trodnevnih testiranja na stazi Sakhir. Njegov timski kolega Sergio Perez bio je najbrži u prvom dijelu testiranja (1:30,187).

Drugi je bio debitant u Formuli 1 Yuki Tsunoda iz Alpha Taurija sa zaostatkom od 0,093 sekunde za Verstappenom, dok je treći bio vozač Ferrarija Carlos Sainz Jr. sa 0,651 sekundom zaostatka.

Vozač Alfa Romea Kimi Raikkonen bio je četvrti sa 0,806 sekundi zaostatka, a sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton iz Mercedesa ostvario je peto vrijeme sa 1,065 sekundi zaostatka za najbržim.

Red Bull je imao odlične rezultate, obojica vozača izgledaju moćno. Ove godine Red Bull bit će drugačija životinja. Snažna postava s dva vozača i zaista dobrim bolidom“, rekao je Hamilton za BBC.

Tijekom trodnevnih testiranja Red Bull je izgledao uvjerljivije od Mercedesa, u čijoj ekipi vlada zabrinutost zbog ravnoteže i stabilnosti bolida.

Nova sezona Svjetskog prvenstva Formule 1 počinje 28. marta utrkom za Veliku nagradu Bahreina.