VIDEO Argentina jedva izbacila Zelenortska Ostrva. Senzacija SP-a ostala bez čuda

ARGENTINA je pobijedila Zelenortska Ostrva 3:2 nakon neočekivanih produžetaka u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva. Iako su trenutni svjetski prvaci dva puta vodili golovima Lionela Messija (29′) i Lisandra Martineza (93′), hrabra afrička ekipa se oba puta vraćala.

Prvo je Deroy Duarte (59′) izjednačio na 1:1, dok je Sidny Lopes Cabral u 103. minuti postigao jedan od najljepših golova turnira za 2:2.

Pobjedu Argentini donio je autogol Dineya u 111. minuti, nakon što ga je pogodio udarac Cristiana Romera, koji je bio najviši u skoku nakon Messijevog kornera.

Argentina će u osmini finala igrati protiv Egipta, koji je ranije večeras izbacio Australiju nakon raspucavanja. Utakmica je na programu u utorak, 7. jula, od 18 sati po bosanskom vremenu. Igra se na stadionu Mercedes-Benz u Atlanti. Sažetak možete pogledati OVDJE.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime