VIDEO| Derby della Lanterna završio bez pobjednika!

Veliki gradski derbi između Genoe i Sampdorije zatvorio je 13. kolo talijanskog nogometnog prvenstva. Spektakl na Luigi Ferrarisu završio je bez pobjednika 1:1.

Sampdoria je povela u osmoj minuti pogotkom Fabia Quagliarelle, a izjednačio je iz kaznenog udarca Krzystof Piatek u 17. minuti svojim desetim golom ove sezone. Poljski napadač je time postao vodeći strijelac Serie A.

U nastavku susreta Genoa je bila bolja, imala je nekoliko izglednih prilika, no na vratima gostiju bio je sjajni Emil Audero i kultni Derby della Lanterna je završio bez pobjednika. Završni dio susreta obilježilo je isključenje Genoinog trenera Ivana Jurića u 77. minuti.

Bila je to već šesta utakmica Genoe pod Jurićevim vodstvom bez pobjede (tri remija i tri poraza). Jurić je početkom oktobra po treći put u svojoj karijeri preuzeo Genou, no sve se glasnije spominje kako bi mogao dobiti otkaz.