Villarreal senzacionalno pobijedio favorizirani Bayern, Danjuma junak

Nogometaši Villarreala ostvarili su minimalnu pobjedu (1:0) u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka protiv favoriziranog Bayern Münchena.

Potpuno iznenađujuće, njemački prvak može biti sretan što ima priliku za prolaz nakon prvog susreta jer je Villarreal večeras bio daleko bolja momčad.

Već u osmoj minuti Parejo dodaje do Danjume koji zabija za vodstvo ‘Žute podmornice‘. Bio je to veliki šok za Bavarce od kojeg se nisu oporavili. Preuzeo je Bayern posjed lopte, ali većih prilika nije imao.

U 41. minuti Villarreal je zabio i drugi gol, ili je domaćin mislio da je tako. Coquelin je ubacio, ali je lopta prešla preko noge i matirala Neuera. No, gol je poništen zbog milimetarskog zaleđa nakon VAR asistencije.

Rezultatom 1:0 otišlo se na predah. Nastavak je počeo novom velikom prilikom za Villarreal. Igrala se 53. minuta kada je Moreno snažno šutirao i matirao Neuera, ali je stativa spasila Bayern.

Moreno je mogao do pogotka i u 63. minuti. Šutirao je na prazan gol gotovo s polovice terena, ali je lopta otišla pored gola, kao i savršena prilika da nokautira Bayern.

Veliku priliku imao je Danjuma i u 67. minuti, ali je zadnja linija Bayerna blokirala udarac koji bi vjerojatno odsjeo u mreži Bavaraca. Imao je sreće Bayern i u 88. minuti. Istrčali su domaći igrači kontru “dva na dva”, a Pedraza je iz mat pozicije šutirao pored gola.

Možda i najveću priliku za Bayern u prvoj minuti nadoknade drugog dijela imao je Coman. Francuski napadač je šutirao iz obećavajuće pozicije, ali mu je Rulli zaustavio udarac.

Ostalo je 1:0 tako da domaćin može biti zadovoljan, ali i tužan. Zadovoljan zbog trijumfa nad jednim od favorita natjecanja, ali tužan zbog toga što ga je mogao dotući i nokautirati pred uzvrat.

Uzvratna utakmica na programu je za šest dana, u sljedeći utorak na Allianz Areni.