Villarreal u fantastičnoj utakmici protiv Atalante osigurao osminu finala Lige prvaka

Momčad Villarreala večeras je i službeno postala posljednja momčad koja je osigurala plasman u nokaut fazu Lige prvaka.

Španski tim je na hladnom gostovanju u Bergamu savladao Atalantu u fantastičnoj utakmici 3:2 i na taj način rezervisao mjesto među 16 najboljih ekipa.

Odgođeni susret je ljubiteljima nogometa ostavio izvrstan dojam s obzirom da je viđena nevjerovatna smotra za kraj grupne faze.

Villarreal je u 3. minuti došao u vodstvo preko Danjume, da bi pred kraj prvog dijela rezultat dodatno povisio Capoue na 2:0.

U 51. minuti činilo se da Atalanta gubi korak za rivalom. Moreno je sjajno namjestio pogodak Danjumi koji je pogodio za 3:0.

Ipak, da završnica bude neizvjesna pobrinuli su se Malinovsky i Zapata pogotcima u 71. i 80. minutu.

Do kraja je Atalanta imala još dvije velike prilike za epski preokret, ali je sreća okrenula leđa ovoj simpatičnoj ekipi.

Villareal kao drugoplasirana momčad grupe F u ponedjeljak čeka svog protivnika u osmini finala Lige prvaka. Atalanta će takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi.