Vinicius spasio bod Real Madrida na Mestalli protiv nezgodne Valencije, teška povreda Diakhabyja

Nogometaši Valencije i Real Madrida remizirali su večeras u fantastičnoj utakmici rezultatom 2:2 na Mestalli, a bio je to meč 27. kola La Lige.

Sjajni su bili popularni ‘Šišmiši’ u prvom poluvremenu i golovima Dura u 27. i Yaremchuka u 30. minuti stigli su do velikih 2:0, ali potom je Real ubrzao tempo.

Vinicius Jr. je uspio s dva gola vratiti stvari na početak jer je pogađao u petoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela i u 76. minuti.

Potom je uslijedila stravična scena u 88. minuti kada je Tchouameni pao u noge štoperu Valencije Mouctaru Diakhabyju, koji je tom prilikom teško povrijedio koljeno. Nogometaši na terenu ostali su u šoku, a Diakhaby je na nosilima napustio travnjak.

U sudijskoj nadoknadi je bio dosuđen penal za Valenciju, ali Madriđane je spasila VAR tehnologija, pošto su sudije iz VAR sobe ukazale glavnom arbitru da je pogriješio i on je prihvatio sugestiju.

Nevjerovatnu odluku donio je sudija Gil Manzano i kada je svirao kraj utakmice kada je Real Madrid krenuo u jako opasan napad u posljednjim trenucima meča.

Real je ostao prvi na tabeli La Lige sa 66 bodova, 7 više od drugoplasirane Girone, dok je Valencia devetoplasirana sa 37 bodova.

U ranijim terminima, Sevilla je u sjajnoj predstavi savladala Real Sociedad 3:2, a sličnu utakmicu odigrali su Getafe i Las Palmas remijem 3:3. Rayo Vallecano i Cadiz su također remizirali 1:1.