Visoke pobjede Njemačke, Poljske i Španjolske, novi remi europskih prvaka

Večeras su se diljem Starog kontinenta igrali susreti kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a najinteresantnije je bilo u Baselu gdje su susret bez golova odigrali Švicarska i Italija.

Europski prvaci su bila bolja ekipa u prvom dijelu u kojem su dominirali u posjedu lopte te su imali nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Početkom nastavka Italija je mogla doći u vodstvo, ali je Sommer zaustavio kazneni udarac Jorginha koji je vrlo loše šutirao. U nastavku susreta Švicarci su bili bolji pa je na kraju remi bio i najrealniji ishod ovog susreta.

Italija je ostala prva u grupi C sa četiri boda više od Švicaraca, ali i dvije utakmice više.

Nijemci su deklasirali prvog pratitelja u svojoj grupi Armeniju sa 6:0 u Stuttgartu. Već nakon nešto više od pola sata igre tri lopte su završile u mreži gostiju, dva puta je pogodio Gnabry i jednom Reus, da bi do poluvremena isto napravio Werner.

Prednost su dodatno povećali Hoffman i Adeyemi, čime je ‘Elf‘ preuzeo prvo mjesto grupe J, ispred upravo Armenije, kojima dišu za vratom Rumunjska i Sjeverna Makedonija.

Još uvjerljiva je bila Poljska u San Marinu 7:1, uz dva pogotka Lewandowskog i tri Bukse, a po jedan Swiderskog i Linettyja.

Poljaci su se tako vratili na drugo mesto grupe I ispred Albanije, ali pet bodova manje od stopostotne Engleske.

Bez milosti su bili i Španjolci na svom terenu protiv Gruzije sa 4:0.

Do poluvremena su otklonjene sve dileme oko pobjednika kada su pogađali Gaya, Soler i Ferran Torres, a u nastavu je konačnih 4:0 postavio Sarabia.

Furija‘ je ovom pobjedom stigla do desetog boda u grupi B, samo jednim više od Švedske, koja ima i dva susreta manje.

I Belgija je također lakoćom stigla do tri boda na svom terenu. Lukaku, Eden Hazard i Saelemaekers su donijeli pobjedu Belgiji nad Češkom 3:0.