Vlahović heroj Srbije u Crnoj Gori, Francuska uz dosta napora slomila otpor Iraca, Nizozemska i Švedska ubjedljive

Nogometaši reprezentacije Srbije večeras su u okviru 2. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo gostovali kod Crne Gore i na kraju slavili sa 2:0.

Crnogorci, koji su u prvom kolu neočekivano srušili Bugarsku, danas ipak nisu izdržali protiv Srbije. Heroj popularnih ‘Orlova’ večeras je bio Dušan Vlahović koji je u 78. i 96. minutu postigao dva pogotka na meču.

Drugu utakmicu ovog kola i grupe G odigrali su domaća Mađarska i već spomenuta Bugarska. Raspoloženi Mađari su u potpunosti nadigrali rivala i pogotcima Vecseija, Szoboszlaija i Adama slavili sa 3:0.

Svoj meč u grupi B odigrale su selekcije Irske i Francuske, a ‘Tricolori’ su ostvarili minimalan trijumf od 1:0. Jedini pogodak za izabranike Didiera Deschampsa postigao je Pavard u 50. minutu susreta.

Istu grupu obilježila je i utakmica između Nizozemske i Gibraltara koju je sasvim očekivano dobila domaća ekipa rezultatom 3:0. Među strijelce su se za ‘Oranje’ upisivali Depay jednom, dok je u dva navrata mrežu gostiju tresao Ake.

Reprezentacija Švedske je u grupi F na svom terenu dočekala nemoćni Azerbajdžan i na kraju slavila sa visokih 5:0. Zabijali su za Nizozemce Forsberg, Gyokeres, Karlsson i Elanga, da bi autogol postigao Mustafazada.

Sastali su večeras Austrija i Estonija također kao članovi ove grupe, dok je domaći nacionalni tim nadigrao rivala rezultatom 2:1. Pogađali su Kainz i Gregoritsch, a jedini pogodak za Estoniju postigao je Sappinen.

Moldavija i Češka su u grupi E remizirali rezultatom 0:0. S druge strane, Poljska je uspjela da pobijedi gostujuću selekciju Albanije sa minimalnih 1:0. U strijelce se jedini upisao Swiderski.