Vlahović još jednom Juventusova prevaga, ‘Stara dama’ ne odustaje od vrha tabele

Nogometaši Juventusa slavili su na gostujućoj utakmici 32. kola italijanske Serije A protiv Cagliarija rezultatom 2:1.

Nije dobro počelo po ‘Staru damu’ budući da je na oduševljenje navijača na Sardegna Areni mrežu rivala pogodio Joao Pedro u 10. minuti.

Međutim, Juventus se nakon primljenog pogotka konačno probudio i zaigrao konkretnije, a nagrada je stigla u 45. minuti.

Dodavanja Cuardada je savršeno pratio De Ligt i poslao loptu iza leđa Cragna u najboljem mogućem trenutku za svoj tim.

Puni plijen Juventusu donosi još jednom Dušan Vlahović i to pogotkom u 75. minuti na asistenciju Paula Dybale.

Juventus je nakon ovog trijumfa na četvrtoj poziciji Serije A sa 62 boda iz 32 odigrane utakmice.

‘Stara dama’ ima utakmicu više i četiri boda manje od Napolija i Intera koji su na trećoj, odnosno drugoj poziciji.

Cagliari je u opasnoj zoni na 17. poziciji sa samo 25 bodova iz 32 susreta.