VN AZERBEJDŽANA: Perez slavio u najluđoj utrci sezone, Hamilton 15., Verstappen izletio

Meksikanac Sergio Perez senzacionalno je osvojio Veliku nagradu Azerbejdžana, jednu od najzanimljivijih utrka Formule 1 posljednjih godina.

Utrka je zaustavljena tri kruga prije kraja nakon što je do tada vodeći Max Verstappen (Red Bull) udario u zid. Nizozemac je do tada bio na pravom putu da pobijedi i poveća vodstvo u ukupnom poretku.

Međutim, pukla mu je guma, nakon čega je udario u zid i morao je završiti utrku. Na svu sreću, nizozemski vozač je prošao bez ozljeda.

U trenutku prekida drugi je bio njegov timski kolega Sergio Perez, a treći branitelj naslova Lewis Hamilton (Mercedes). Svi vozači su otišli u boksove, a redari su čistili stazu.

Utrka je nastavljena nakon nešto više od pola sata s tri kruga do kraja, od čega je jedan bio krug zagrijavanja. Perez je uoči finiša utrke startao s prve pozicije ispred Hamiltona.

I u ta dva kruga dogodilo se još jedno izlijetanje favorita. Hamilton je izgubio drugo mjesto na novom startu na kočenju za prvi zavoj i završio na razočaravajućem 15. mjestu. Tako ni on ni Verstappen nisu osvojili bodove na VN Azerbejdžana.

Perezu je ovo tek drugi trijumf a u Formuli 1 nakon VN-a Sakhira 2020., a Sebastian Vettel je završio drugoplasirani i ostvario prvo postolje za Aston Martin. Pierre Gasly je nakon starta s četvrte pozicije završio treći za AlphaTauri.