Vrhunska atmosfera na Poljudu, ali ne i utakmica: Veliki hrvatski derbi Hajduka i Dinama završio remijem

Danas su u okviru 27. kola 1. HNL-a veliki hrvatski derbi odigrali Hajduk i Dinamo, a susret je završen bez pogodaka.

Prva opasnost stigla je od strane Hajduka već u petom minutu susreta. Livaković je tada sjajno odbranio pokušaj Melnjaka sa nekih 11 metara. Hajduk je nastavio s napadima, a u 21. minutu došlo je do naguravanja među igračima dva tima, ali se sve brzo smirilo.

Dinamo je prvu ozbiljniju šansu stvorio tek u 42. minutu susreta. Oršić je šutirao glavom i lopta je pogodila stativu.

U drugih 45 minuta rezultat je ostao 0:0. Bilo je neuspješnih pokušaja sa obje strane. Livaja i Oršić su imali svoje šanse, no ništa se nije promijenilo.

Vrijedi napomenuti lijep gest Bad Blue Boysa, koji su pružili podršku ukrajinskom narodu divnom koreografijom. S druge strane, domaći navijači su u dva navrata napravili bakljadu.

Podjela bodova znači da sve ostaje otvoreno što se tiče borbe za titulu. Dinamo je lider sa 54 boda, Osijek ima bod manje, Rijeka 52, a Hajduk se nalazi na četvrtom mjestu sa 39 bodova.