Vučica u prvom poluvremenu s pet pogodaka razmontirala Bolognu, Atalanta ponovo hvata staru formu

Nogometaši Rome upisali su izuzetno visoku pobjedu nad Bolognom u sklopu 11. kolu italijanski Serije A. Rimski tim salvio je sa čak 5:1.

Da će tim Siniše Mihajlovića teško do bodova na Renato Dall’ Ara stadionu u Bologni bilo je jasno već nakon 15 minuta.

Roma je preko Polija (ag) u 5. minuti, Džeke u 10. i Pellegrinija u 15 već. imala tri pogotka prednosti.

Utješni pogodak za domaće postigao je u svoju mrežu Cristante u 24. minuti, ali ni to im nije pomoglo da izbjegnu katastrofu.

Veretout i Mkhitaryan su pogocima do kraja prvog dijela kompletirali trijumf koji ih sada smješta na petu poziciju sa 21 bodom. Bologna je 12. sa isto toliko bodova.

Atalanta je kao domaćin deklasirala Fiorentinu rezultatom 3:0 i tako nagovijestila povratak u staru formu nakon serije negativnih rezultata.

Za tim iz Bergama pogađali su Gonsens (44), Malinovsky iz sjajnog slobodnjaka (55) i Toloi (63).

Tim sa Gewiss stadiona sada je na osmoj poziciji sa 17 bodova, a Fiorentina zauzima 17. mjesto sa svega devet bodova.

U istom terminu Napoli je savladao Sampdoriju sa 2:1, dok je Inter na teškom gostovanju u Cagliariju teškom mukom stigao do trijumfa 3:1.