Welbeck u sudačkoj nadoknadi šokirao Chelsea i donio Brightonu veliki bod

Nogometaši Chelseaju razočarali su igrom na svom Stamford Bridgeu protiv Brightona u susretu 20. kola Premiershipa remiziravši samo 1:1.

Bluesi‘ su poveli u 28. minuti nakon što je Lukaku sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu gostiju nakon lijepog ubačaja iz kornera Mounta.

Najveću priliku u prvom dijelu Brighton je propustio u 38. minuti kada je udarac Lallane zaustavio pouzdani Mendy.

S minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor, a već u sedmoj minuti nastavka Mendyja je ozbiljno namučio Mac Allister, ali je senegalski golman još jednom sjajno reagirao.

Brighton je imao daleko više udaraca ka golu protivnika od favoriziranog Chelseaja, koji se očito usredotočio na to da sačuva minimalnu prednost nego da stigne do drugog pogotka.

Izgledalo je da će izabranici Thomasa Tuchela izdržati, ali je zadnja linija kapitulirala u prvoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Welbecka, svega desetak minuta nakon ulaska u igru.

Englez je sjajno skočio i glavom matirao nemoćnog Mendyja, a pogotku je prethodio poništen pogodak Mounta, pa u Chelseaju imaju velikog razloga za nezadovoljstvo.