Werner konačno zabio u Premiershipu, Chelsea preuzeo lidersku poziciju

Nogometaši Chelseaja su u sedmom kolu engleskog Premiershipa nadigrali ekipu Southamptona sa 3:1 i zasjeli na lidersku poziciju.

Bluesi‘ su poveli u devetoj minuti pogotkom Chalobaha, a gosti su izjednačili preko Ward-Prowsea, koji je u 60. minuti iskoristio kazneni udarac. Međutim isti igrač je u 77. minuti zaradio crveni karton i Chelsea je po jakoj kiši krenuo po tri boda.

Do cilja je stigao u 84. minuti, kad je Werner majstorski poentirao na dodavanje Azpilicuete. Nijemcu je to bio prvi ovosezonski pogodak u Premiershipu i prvi koji je u engleskom prvenstvu zabio nakon 24. aprila i susreta protiv West Hama.

Trijumf londonskog sastava potvrdio je Chilwell pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Chelsea je tako prekinuo seriju od dva poraza u nizu, od Cityja u Premiershipu i Juventusa u Ligi prvaka, a na liderskoj poziciji bit će najmanje do sutra i derbija Liverpoola i Manchester Cityja.