West Ham i Eintracht u produžecima do četvrtfinala, Lyon prošao ispred Porta

Nogometaši West Ham Uniteda večeras slave prolazak u četvrtfinale Europa lige.

‘Čekićari’ su u Londonu porazili Sevillu i to sa 2:0, a španskom timu tako nije pomgao ni trijumf u prvoj utakmici.

Pogodak odluke postigao je još jednom Yarmolenko koji je odlično pratio akciju i odbijenu loptu pospremio iza Bona.

Prethodno je stvari na početak vratio Soucek u 39. minuti na asistenciju Antonija.

Istim putem je do četvrtfinala Europa lige išao i Eintracht Frankfurt koji je uz dosta sreće u produžecima eliminisao Betis.

Njemački tim je remizirao 1:1, a nakon prve utakmice i rezultata 2:1, računica je bila jasna.

Njemački tim slavi Hintereggera s obzirom da je defanzivac postigao pogodak praktično u posljednjim sekundama meča.

Lyon je u sjajnom dvomeču uspio eliminisati Porto ukupnim rezultatom 2:1.

Francuski predstavnik je večeras na svom terenu uspio remizirati sa 1:1 i tako proći u društvo najboljih momčadi Europa lige.

Dembele je doveo ‘Lavove’ u vodstvo u 13. minuti, a sve što je Porto uspio uraditi je utješni pogodak Pepea u 27. minuti.

U četvrtfinale Europa lige su već ranije prošli Barcelona, Atalanta, Rangers i Braga.