West Ham i Fiorentina u finalu Konferencijske lige: ‘Čekićari’ samo potvrdili plasman, ‘Viola’ išla težim putem

Nogometaši West Hama su večeras u revanš utakmici polufinala Konferencijske lige ponovo savladali AZ Alkmaar, a ovog puta u gostima sa minimalnih 1:0, dok je rezultat susreta u Londonu glasio 2:1.

Alkmaar je jednostavno bio nemoćan, te očigledno kvalitetom nije dorastao engleskom premierligašu. Mučio se nizozemski predstavnik, kako u Londonu, tako i na domaćem terenu.

Izabranici Davida Moyesa držali su konce igre u svojim rukama i bez nekih većih problema prošli u finale. Tačku na i večeras je stavio Fornals pogotkom u sudačkoj nadoknadi za konačnih 1:0.

Drugu polufinalnu utakmicu Konferencijske lige odigrali su Basel i Fiorentina u Švicarskoj, a gost je na kraju slavio sa 3:1, te ukupnim rezultatom 4:3.

Fiorentina je iz prvog meča odigranog u Firenci imala zaostatak od jednog pogotka i ove su noći morali ići na ubjedljiv trijumf, što im je na njihovu sreću i pošlo za rukom, odnosno nogom.

Povela je Fiorentina pogotkom Gonzaleza u 35. minutu susreta, a igrao se 55. minut kada je Amdouni poravnao rezultat. Na veliku radost gostujućih navijača Gonzalez ponovo zabija u 72. minutu i vodi ‘Violu’ u produžetke. Italijane je u samom finišu produžetaka u finale pogotkom odveo Barak, pogodivši za konačnih 3:1.

Tako će u finalu Evropske lige snage odmjeriti ekipe West Hama i Fiorentine. Posljednja utakmica ovog takmičenja na programu je 7. juna u Pragu.